September 25, 2021

“Mos më bëj si cub”, Ruçi përplaset sërish me Gjuzin: Shijoje dhe këtë një muaj

Shpërndaje lajmin

Nuk ka munguar as këtë të enjte përplasja mes kryetarit të kuvendit Gramoz Ruçit dhe deputetit Kujtim Gjuzi.

Deputeti Gjuzi mori fjalën për procedurë dhe i tërhoqi vëmendje kryetarit të parlamentit  se javën e shkuar nuk kishte kërkuar interpelancë me ish-kryeministrin Berisha.

Pjesë nga debati:

Gjuzi: Kryetar unë e di mire kushtetutën nuk kam ardhur kot këtu, nuk e thirra Berishën të vijë në interpelancë.

Ruçi: Shijoje këtë muaj që të ka mbetur, nuk mësove asgjë

Gjuzi: Unë kryetar I një partia dhe jo asaj komuniste

Ruçi: Sa të rrosh do mësosh. Dhe një muaj e ke dhe mesa duket nuk ke për të mësuar rregullat e një kuvendi në një sistem demokratik. Më mirë e asaj partie që the ti se sa i një partie… o Kujtim… ulu, uluu, ulu! Mos më bëj si cub mua, se kur të shoh se ç’më dukesh, por kur të njoh.. thotë populli.

Sot u betuan dy deputet e reja të Kuvendit të Shqipërisë për legjislaturën 2017-2021, pas ndarjes nga jeta të deputetit të PS-së Bashkim Finos, dhe dorëheqjes së Tom Doshit.

Vendin e Bashkim Finos e ka marrë Gentiana Cakrani, ndërkohë që vendimin Tom Doshit e ka marrë Jetmira Raboshta.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *