Moti i keq lë pa energji fshatrat e Korçës

0
Shpërndaje lajmin

Për shkak të motit të keq, energjia elektrike është ndërprerë në disa fshatra të qarkut të Korçës.
Reshjet e shiut dhe era e fortë kanë lënë 22 fshatra pa energji elektrike në zonën e Maliqit, 12 në zonën e Pogradecit dhe mbi 6 fshatra në bashkinë e Devollit dhe Kolonjës.
Grupet e punës ndodhen në terren dhe po punojnë për riparimin e defekteve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *