Moti i ngrohtë dhe me diell vazhdon në të gjithë Zvicrën

0
Shpërndaje lajmin

 
Tashmë edhe pse jemi në stinën e vjeshtës, moti i ngrohtë dhe me diell vazhdon në të gjithë Zvicrën, përcjell albinfo.ch.
Të shtunën dhe të dielën temperaturat do të arrijnë nga 20, deri në mbi 28 deri në gradë Celsius në pothuajse të gjitha rajonet e Zvicrës, përcjell tutje albinfo.ch.
Moti me diell do të vazhdoj të paktën deri të enjten: kryesisht me diell, me temperatura të ulëta deri në mes të 20-ës në të gjitha rajonet – lloji i motit të këndshëm që zakonisht quhet “verë indiane”.
Për më shumë detaje, shikoni motin e vendit tuaj ku jetoni në linkun më poshtë:
 
 
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *