Mourinho refuzon Al-Shababin pavarësisht lidhjeve të mëparshme

0
Shpërndaje lajmin

Jose Mourinho ka refuzuar një ofertë nga skuadra e Ligës Pro Saudite Al-Shabab pas shkarkimit të tij nga Roma javën e kaluar.
60-vjeçari është pa punë pasi Roma e shkarkoi të martën pas vetëm një fitoreje në pesë ndeshjet e tij të fundit. Al-Shabab dhe Mourinho thuhet se ishin në negociata të avancuara gjatë fundjavës në lidhje me një zhvendosje në Arabinë Saudite. Cope Radio raporton se Mourinho “po pret për një opsion që e motivon atë” dhe ka zgjedhur të mos i bashkohet klubit të Al-Shabab ende.
Mourinho tha: – “Unë do të shkoj në Arabinë Saudite. Nuk e di kur, por jam shumë i sigurt për këtë. Dyert janë gjithmonë të hapura për mua në Arabinë Saudite. Unë dua të ndjej zhvillimin e asaj lige”, tha portugezi në një intervistë në tetor 2023.
“Cristiano ishte i pari që shkoi atje dhe dha menjëherë një këndvështrim tjetër. Lojtarët në fillim menduan se ishte një shfaqje me një person, por ata kuptuan në verë se gjithçka po ndryshonte vërtet. Shumë lojtarë, jo vetëm në periudhën e fundit të Karriera e tyre, por edhe disa lojtarë në vitet më të mira të karrierës së tyre, po vijnë sepse konkurrenca është reale, jo vetëm në Ligën e brendshme, por edhe Liga e Kampionëve në Azi është shumë interesante”.
Gjatë fundjavës Mourinho u pa në Barcelonë, por ai nuk bëri të ditur pse po vizitonte Spanjën. Trajneri portugez pritet të ribashkohet në Serie A dhe të marrë pozicionin e Walter Mazzarrit si trajner i Napolit, sipas The Times. /AlbEu.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *