“Mund të kisha qenë në nëndetëse”, personazhi i famshëm thotë se refuzoi t’i bashkohej udhëtimit në rrënojat e Titanikut

0
Shpërndaje lajmin

Ylli i YouTube, MrBeast tha të dielën se ai ishte ftuar të bashkohej në një udhëtim me nëndetësen në rrënojat e Titanikut, por nuk pranoi.
“Më ftuan në fillim të këtij muaji për të hipur në nëndetëse titanik, thashë jo. Disi e frikshme që mund të kisha qenë në të,” shkroi MrBeast të dielën në mëngjes.
Megjithëse ai nuk specifikoi nëse ftesa ishte për udhëtimin fatal të Titanit që përfundoi në një shpërthim katastrofik , MrBeast, emri i vërtetë i të cilit është Jimmy Donaldson, ndau një pjesë të tekstit nga dikush që i kërkonte të bashkohej në një eksplorim.
“Gjithashtu, unë do të shkoj në Titanik me një nëndetëse në fund të këtij muaji,” shkroi individi. “Ekipi do të ishte i kënaqur që t’ju kishte pranë.”

I was invited earlier this month to ride the titanic submarine, I said no. Kind of scary that I could have been on it pic.twitter.com/bQUnaRiczA
— MrBeast (@MrBeast) June 25, 2023

Me më shumë se 162 milionë ndjekës aktualë, MrBeast ka bazën më të madhe të ndjekësve nga çdo krijues në YouTube.
Ekziston një hetim i vazhdueshëm për atë që çoi në shpërthimin e zhytësit OceanGate Titan, i cili vrau të pesë njerëzit që ishin në bord gjatë zbritjes së tij për të vizituar rrënojat e Titanikut javën e kaluar.
Të vrarët ishin CEO i OceantGate Stockton Rush , biznesmeni britanik Hamish Harding; Zhytësi francez Paul-Henri Nargeolet; dhe biznesmeni me origjinë pakistaneze Shahzada Dawood dhe djali i tij, Suleman, të cilët ishin shtetas britanikë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *