Muriqi i jep fitoren Mallorcas përballë Valencias

0
Shpërndaje lajmin

Vedat Muriqi zhbllokon ndeshjen Mallorca-Valenacia. Pjesa e parë përfundoi në barazim pa gola.
Ndërkohë, sulmuesi dardan kaloi skuadrën ishullore në avantazh në minutën e 64-t. Muriqi shfrytëzoi një krosim të koreanit Kang-In Lee dhe me kokë dërgoi topin në rrjetën kundërshtare.

https:// /wp-content/uploads/2023/05/646fc37a5123b.mp4
Ky është goli numër 14 sezonal në La Liga për 29-vjeçarin nga Prizreni, i cili po zhvillon sezonin më të mirë në aspektin personal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *