Napoli shfaq interes për mesfushorin shqiptar

Shpërndaje lajmin

Skuadra e Napolit është në kërkim të talenteve, pasi presidenti Aurelio De Laurentis tha pak ditë më parë se është e nevojshme blerja e disa lojtarëve të rinj.
Sipas asaj që raporton CalcioNapoli24, skuadra italiane ka shfaqur interes për shërbimet e mesfushorit shqiptar Ernest Muçi, i cili luan në Poloni për Legian e Varshavës.
Muçi mund të luajë edhe si mesfushor ofensiv, në të majtë apo edhe në të djtathë dhe nëse zhvillohen negociata mund të pranojë një ofertë nga napoletanët.
Aktualisht Muçi në këtë sezon në Superligën polake është aktivizuar në total në 21 ndeshje, nga ku ka shënuar 4 gola.
LEXONI GJITHASHTU

“Më bënë të vdekur 2 herë për 4 muaj”, reagon menaxheri i yjeve të futbollit
“Je një fashist”, futbollisti rus shënon gol dhe i drejtohet Putinit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *