Nasa zbulon video të re nga Mars

Share

Agjencia Amerikane e Hapësirës ka publikuar një video mahnitëse të roverit të saj Perseverance që zbret në Mars, shkruan BBC.

Nasa dërgoi Perseverance në Mars të rrethuar me kamera, shtatë prej të cilave ishin dedikuar regjistrimit të uljes, transmeton arbresh.info.

Imazhet e tyre përfaqësojnë reagime jetike për inxhinierët ndërsa ata kërkojnë të përmirësojnë akoma më tej teknologjitë e përdorura për të vendosur sonda në sipërfaqen e planetit të Kuq.

Tani që e keni parë Marsin, dëgjojeni. Merr disa kufje dhe dëgjo tingujt e parë të kapur nga një prej mikrofonave./arbresh.info/


Share

Komente