Ndryshimet në qeveri, sot mblidhet Kuvendi për miratimin e dekreteve

0
Shpërndaje lajmin

Sot në orën 14:00, Kuvendi mbidhet në seancë për të miratuar dekretet me emrat e rinj të ministrave.
Dekretimi i ministrave u bë pak ditë më parë, ndërkohë sot do të jepet “OK” nga Parlamenti.
Pas miratimit në Kuvend, ministrat e rinj do të betohen te Presidenti i Republikës.

Emrat e ministrave që ikin dhe të atyre që vijnë;
Ministër i Financave dhe Ekonomisë – Emërohet Ervin Mete; Largohet Delina Ibrahimaj
Ministër Shteti për Sipërmarrjen dhe Klimën e Biznesit – Emërohet Delina Ibrahimaj; Largohet Edona Bilali
Ministre e Shëndetit dhe Mirëqenies Sociale – Emërohet Albana Koçiu; Largohet Ogerta Manastirliu
Ministër i Arsimit dhe Sporti – Emërohet Ogerta Manastirliu; Largohet Evis Kushi
Ministër për Europën dhe Punët e Jashtme – Emërohet Igli Hasani; Largohet Olta Xhaçka
Ministër i Bujqësisë dhe Zhvillimit – Emërohet Anila Denaj; Largohet Frida Krifca
Ministër i Pushtetit Vendor (Ministri e re): Emërohet Arbjan Mazniku
Ministria e Shtetit për Standardet dhe Shërbimet (Shkrihet) – Largohet Milva Ekonomi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *