January 14, 2022

“Në 20 Dhjetor i gjithë kombi kundër…”/ E bujshme, Sali Berisha njofton protestë!

Shpërndaje lajmin

Ish-kryeministri Sali Berisha ka njoftuar datën e protestës së parë të lëvizjes së tij. Ai u shpreh se në 20 dhjetor do të zhvillohet protesta e parë e “revolucionit”, e cila do të ketë 2 qëllime kryesore.

Sipas tij, do të protestohet kundër Ballkanit të Hapur dhe kundër vjedhjes së shqiptarëve.

“20 Dhjetori është protesta kombëtare e shqiptarëve. Revolucioni është në protestë. Protesta ka 2 qëllime kryesore. Së pari, kundër Ballkanit të Hapur. Së dyti kundër vjedhjes së hapur. Në datën 20 kombi ëhstë në protestë. Merr fundi skenari armiqësor anti-shqiptar i Ballkanit të Hapur. Kisha paralajmëruar se do ketë ditën e protestës kombëtare”, tha Berisha.

Kjo protestë e thirrur nga Berisha do të bëhet në ditën që Presidenti serb Aleksandër Vuçiç do të vijë në Shqipëri në kuadër të nismës “Open Balkan”.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *