January 13, 2022

Në komision për shkarkimin e Metës, “shpërthen” Murrizi: Një sqarim për disa “lehës”

Shpërndaje lajmin

Deputeti Myslim Murrizi, pjesë e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta ka reaguar në një postim në Facebook ndaj kritikëve.

“Nje sqarim per çdo qytetare por dhe nje pergjigje per disa “lehes” studiosh qe i kam pare ne keto 30 vite te sillen si prezervativ shume perdorimsh.

Kur shoh qe japin “ mend” apo analizojne duke anatemuar apo stigmatizuar te gjithe antaret e komisionit disa funderrina ish spiun sigurimi dhe pjella bastarde e kopilave te bllokut qe ne mars 1997 krenoheshin me 3 gishta lart mes llumit dhe bandave ne Vlore, me vjen tua perdor gojen si sifon vc.

Po ashtu kur shoh gazetare enveriste nder vite por qe nuk kane lepire ndonje kocke kohet e fundit qe nuk kane lene gje pa share,per Meten dhe te tjere kur  i prekej ps me vjen peshtire.

As me rruhet fare sqetulla se çfare jargesh nxjerin nga goja, goje halet e kesaj shoqerie per çdo bindje timen, qendrim apo votim timin ndaj çdo fenomeni apo hajduti politik te ketij vendi prej 30 vitesh.

Koha  eshte  gjykatesi me i mire. Koha tregoi qe kam patur te drejte ne qendrimin tim te shkurtit 2019. Per te tjeret siç thote nje Miku im i mrekullueshem  NMRRKF” shkruan Murrizi.

Komisioni në raportin dërguar Kuvendit kërkon shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, vendimi do të merret në seancën që pritet të zhvillohet në 7 ose 10 qershor./ Abcnews.al


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *