November 27, 2021

Në mbrëmjen e 25 nëntorit, 12,000 kristale do të shkëlqejnë në Cyrih

Shpërndaje lajmin

Cyrihu do të ndriqohet nesër, për festat e fundvitit. Tani më jemi në prag të festave të fundvitit, ku Krishtlindjet festohen në shumë shtete të Evropës dhe priten ngorhtësisht me ndriqimin e qytetit me dekorime të ndryshme, shkruan albinfo.ch.

Ngjarja e ndezjes së dekorimeve fillon në orën 18:00.

Nga pamjet e ofruara, albinfo.ch do të sjell magjinë e këtij qyteti, për festat e fundvitit.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *