Në pistë gati për t’u nisur, përplasen dy aviona në New York

Shpërndaje lajmin

Disa ditë pasi një avion i Delta Air Lines për pak u përplas me Boeing 777 të American Airlines në aeroportin e JFK të Nju Jorkut, dy avionë të tjerë u përplasën në pistë në mëngjes.
Sipas Daily Mail, dy aeroplanë JetBlue u përplasën kur ai i nisur për në Porto Riko goditi bishtin e një avioni bosh JetBlue. Pas incidentit, avioni u kthye në pistë dhe pasagjerët u detyruan të zbrisnin, por nuk raportohet për të lënduar.

JetBlue flight crashes into empty parked plane at JFK while leaving terminal https://t.co/fA8tW3yTcR
— Daily Mail Online (@MailOnline) January 18, 2023

Një zëdhënës i kompanisë tha se fluturimi për në San Juan “bëri kontakt të lehtë me një avion të parkuar gjatë shtytjes”.
Autoritetet po hetojnë ngjarjen. /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *