January 18, 2022

Neymar shpërthen në lot, dëmtohet rëndë dhe del me barelë nga fusha e lojës

Shpërndaje lajmin

PSG zhvilloi  ndeshjen kundër ST Etienne në Ligue 1, e cila u mbyll me rezultatin 3-1, por një episod ka shqetësuar të gjithë drejtuesit e skuadrës së Parisit.

Në minutën e 87 Neymar pëson një dëmtim të rëndë i cili nuk mundi të vazhdonte pjesën e mbetur të lojës, duke dalë jashtë fushën së blertë më barelë.

Sulmuesi i PSG dëmtoi rëndë kyçin e këmbës dhe i shtirë në fushën e lojës ylli brazilian ka shpërthyer në lot.

I gjithë stafi të shqetësuar për Neymar, i cili do i duhet t’i nënshtrohet analizave mjekësore për të mësuar më tepër për shkallën e dëmtimit të tij dhe sa kohë do i duhet të rikuperohet. /f.a/


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *