Shpërndaje lajmin

Kuvendi Kombëtar i thirrur nga Komisioni i Rithemelimit do të zgjedhë nesër Këshillin e ri Kombëtar të PD-së.
Drejtoresha e Komunikimit të Komisionit të Rithemelimit, Floriana Garo tha se deputetët dhe kryetarët e rinj të degëve do të jenë anëtarë të Këshillit Kombëtar për shkak të posteve që kanë.
Ndërkohë janë zbardhur emrat e kandidatëve për anëtarë të Këshillit Kombëtarë të PD dhe mes tyre vihen re edhe figura publike si Bleona Qerreti, aktorin e njohur, Bujar Kapexhiu, moderadoren Fjoralba Dizdari, aktori Julian Deda, këngëtari Renis Gjoka, aktorja Rajmonda Bulku dhe epidemiologu i njohur, Ilir Alimehmeti./ /
Lista:

Adriana Kalaja
Agron Kulicaj
Akil Kraja
Albina Deda
Aldo Bumci
Aleksandër Biberaj
Andi Dollapi
Andon Frokaj
Anduena Qefalia
Anisa Kadesha
Anxhela Malko
Arben Imami
Arben Ristani
Ardian Muka
Arnold Kariqi
Aulon kalaja
Aurel Bylykbashi
Bardh Spahia
Bislim Ahmetaj
Bujar Kapexhiu
Clirim Gjata
Dashamir Tahiri
Dash Alik
Edith Harxhi
Edvin Kulluri
Elton Bano
Edlira Bushati
Eni Kasmi
Enno Bozdo
Erald Kapri
Ervin Minarolli
Fatbardh Kadilli
Fatbardha Kadiu
Fjoralba Dizdari
Fiqiri Ismaili
Floriana Garo
Florion Mima
Genc Deromema
Genc Pollo
Gent strazimiri
Ilir Alimehmeti
Ilir Nikolla
Isa Sakja
Ivi Kaso
Jamarbër Malltezi
Julian Deda
Kejtis Kruja
Klevis Balliu
Laura Vorspi
Lorenc Luka
Lisandër Hoxha
Ledina Mandia
Lulzim Vrana
Megi Balliu
Osman Stafa
Patrik Sadikaj
Premtim Kryemadhi
Rajmonda Bulku
Rudina Hajdari
Renis Gjoka
Spiro Ksera
Suzana Guxholli
Voltana Ademi
Bleona Qereti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *