Nga muaji prill rritet pensioni, Ja sa eshte vlera e rritjes

Shpërndaje lajmin

Nga muaji prill rritet pensioni, Ja sa eshte vlera e rritjes. Njoftime te mira per pensionistet Edi Rama e ka bërë realitet dhe prej muajit prill pensionet do të rriten me 3.3 për qind. Përmes kësaj skeme shtesa që do të përfitojnë pensionistët do të jetë nga 4 mijë lekë deri në 10 mijë lekë të vjetra në muaj.
Janë 1 miliard lekë më shumë nga çfarë kishim parashikuar, të cilat do të shkojnë për indeksimin e pensioneve dhe rritjen me 3.3%. Janë mbi 673 mijë pensionistë që prej muajit të ardhshëm do të përfitojnë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.