Nga Parisi tek liqenet e mëdha të Amerikës/ NASA publikon imazhet më mahnitëse të Tokës për vitin 2020  

Share

Disa pamje mahnitëse janë realizuar nga astronautët e Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës, ​​ndërsa fluturonin mbi të gjithë globin, mbi 200 milje lart, dhe të gjitha janë vlerësuar nga Nasa  si imazhet më të mira të Tokës për vitin 2020 .

Fotografitë tregojnë disa nga vendet më të bukura të planetit , Parisin gjatë natës, ishujt Karaibe dhe Liqenet e Mëdha të Amerikës së Veriut. Dhe ato zbulojnë shkallën e madhe të kushteve dramatike atmosferike retë që vërtiten mbi Sahara dhe stuhitë e pluhurit që shpërthejnë mbi Amerikën e Jugut dhe Mesdheun.

Gjithashtu do të gjeni një shkrepje të një prej ishujve më të largët të botës, i cili ndodhet në zbrazëtinë e madhe të jugut të Oqeanit Indian.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al


Share

Komente