Ngjarjet në Rusi/ Elon Musk ka një “këshillë” për Vladimir Putinin

0
Shpërndaje lajmin

Situata, e cila po vëzhgohet me vëmendje nga krerët e shteteve në mbarë botën, po vëzhgohet edhe nga Elon Musk, njeriu më i pasur në botë, i cili ka luajtur një rol të madh në luftën e Ukrainës.
Musk, përmes kompanisë së tij SpaceX, furnizon Starlink në Ukrainë. Starlink, i cili është një shërbim satelitor i aksesit në internet, u bë sistemi i vetëm i komunikimit të forcave ukrainase në terren.
Kështu që Elon Musk me anë të Twitter i dha një këshillë Presidentit Vladimir Putin dhe Rusisë.
“Mos i beso askujt”, shkroi Musk, CEO i Tesla, në Twitter më 24 qershor. Ai e shoqëroi këshillën e tij me një imazh që në të kishte vendosur flamurin Rus dhe një burrë që i drejtonte armën shpëtimtarit të tij.
Teksti sipër figurës kishte shkruar: Mos i beso askujt, as vetes.

Don’t even trust nobody pic.twitter.com/VHa1zVGI71
— Elon Musk (@elonmusk) June 24, 2023

/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *