Ngjela: 2023 është viti i goditjeve me të mëdha në Shqipëri, drejtësia do veprojë

0
Shpërndaje lajmin

Avokati Spartak Ngjela tha se viti 2023 do të jetë viti i ndryshimeve të mëdha në vendin tonë, duke shtuar se drejtësia do të veprojë.
Në një intervistë për Euroneës Albania ai tha se SHBA po luan kartën e anti-korrupsionit ndërsa shton se nga lëvizjet që po bën Amerika edhe kreu i qeverisë Edi Rama është trembur.
Sipas Ngjelës politika amerikane nuk dështon.
“Ky është një vit i  ndryshimit, do të ketë goditje. SHBA po luan kartën e anti-korrupsionit në Shqipëri dhe ju e dini. E ka deklaruar dhe sekretari i shtetit, që do të gadasin korrupsionin në vendin tonë.  Edhe Rama u tremb, dhe u tërhoq. Nuk dështon politika amerikane, këta bëjnë gabim që po i bëjnë pengesa sepse hapi i fundit i tyre është junta ushtarake. Me frikën që tregoi Rama për SPAK të gjitha palët janë të trembura. Minjtë janë trembur, do të ketë tërmet në politikë në vitin 2023.”- tha Ngjela.
LEXONI GJITHASHTU: 

I prish me buldozer banesën pas sherrit, fqinji qëllon për vdekje shqiptarin
“Po i ikin deputetët”, Spartak Ngjela zbulon frikën e Ilir Metës
Sot festa e Ujit të Bekuar, 16-vjeçari kap kryqin në Durrës

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *