Nis protesta e opozitës para Bashkisë së Tiranës, hidhet molotov drejt godinës

0
Shpërndaje lajmin

Ka nisur protesta e opozitës para Bashkisë Tiranë. Sende të forta dhe molotov janë hedhur në drejtim të Bashkisë sapo nisi protesta.
Opozita dhe Aleanca për Mbrojtjes janë në protestë për dosjen “5D”, ku zyrtarë dhe ish-drejtorë të Bashkisë u arrestusar me urdhër të SPAK.
Ndërkohë, forcat e policisë kanë rrethuar godinën e institucionit shtetëror.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *