April 15, 2021

Nis vaksinimi i diplomatëve dhe ushtarëve të huaj në Kosovë

Shpërndaje lajmin

Ushtarët amerikanë që shërbejnë në Kosovë do të jenë më të sigurt nga COVID-19.

Nga sot ka nisur vaksinimi i tyre me vaksinën Johnson and Johnson që është sjellë enkas për ta në kampin Bondsteel.

Në kampin ushtarak amerikan më të madh në Ballkan do të kryhet procesi i imunizimit për ushtarët e KFOR-it, transmeton Klan Kosova, përcjell Albinfo.ch.

Vaksinimi ka mundësi t’iu bëhet edhe kosovarëve që punojnë në këto kampe.

Një shqiptar që punon në kampin Bondsteel në kushte anonimiteti i konfirmoi Klan Kosovës se ka tre muaj që e ka pranuar e-mailin me pyetjen nëse dëshiron të vaksinohet.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *