Një burrë i vë flakën vetës para sallës së gjyqit për Trump

0
Shpërndaje lajmin

Reaguesit e urgjencës nxituan një person në një barelë larg një gjykate në Manhattan, ku po zhvillohej gjyqi kriminal i ish-presidentit Donald Trump për paratë e heshtura të premten.
“Një mashkull i vuri zjarrin vetes jashtë Gjykatës së Lartë. Ne jemi ende duke mbledhur detaje nga terreni,” tha një zëdhënës i Departamentit të Policisë së Nju Jorkut.
Personi i djegur mori ndihmë mjekësore dhe u mor nga zona, thanë gazetarët, duke shtuar se rrethanat e zjarrit ishin të paqarta. Era e tymit dhe e djegies së mishit të njeriut qëndronte në ajër, shtuan ata.
Një juri e plotë, duke përfshirë zëvendësit, është zgjedhur brenda sallës së gjyqit për gjyqin e Trump.
Çështja historike penale buron nga një pagesë e heshtur për aktoren e filmave për të rritur Stormy Daniels.
Kjo mund ta mbajë atë në gjykatë për javë të tëra dhe të komplikojë përpjekjen e tij për të rifituar Shtëpinë e Bardhë në zgjedhjet më vonë këtë vit./DW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *