January 22, 2022

Një i vdekur dhe 19 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Shpërndaje lajmin

Një qytetar ka vdekur dhe 19 të tjerë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus në 24 orët e fundit.

Kështu ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë bazuar në të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK).

Ndërsa, më 24 orët e fundit janë dhënë 2.999 doza të vaksinës kundër COVID-19. Nga 2.236 testime, 19 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

 


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *