Një i vdekur nga koronavirusi dhe 26 raste të reja në Kosovë

Shpërndaje lajmin

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 752 testime, 26 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me virusin COVID-19.
Gjatë 24 orëve të fundit është shënuar 1 rast i vdekjes.
Sot janë shëruar 40 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223.786.
Në total numri i rasteve aktive është 576.
Në 24 orët e fundit janë dhënë 249 doza të vaksinës kundër COVID-19.
Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.822.352 doza të vaksinës.
 
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.