Një tërmet i fuqishëm godet Tongën, sa ishte magnituda

0
Shpërndaje lajmin

Një tërmet i fortë me magnitudë 6.9 gradë të shkallës Rihter goditi sot rajonin Neiafu të Tongës, një komb ishull që ndodhet në pjesën perëndimore të Polinezisë, në Oqeani, njoftoi Shërbimi Gjeologjik i SHBA-së (USGS).
Sistemi i Paralajmërimit të Tsunamit të SHBA tha se nuk kishte kërcënim për cunami për Bregun Perëndimor të SHBA, Kolumbinë Britanike dhe Alaskën, raportoi Reuters.
Tërmeti ka ndodhur në një thellësi prej 274 kilometrash, tha USGS.
 
LEXONI GJITHASHTU:

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, sa ishte magnituda
Lëkundje të forta tërmeti në Itali, sa ishte magnituda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *