January 18, 2022

Nuk ka minuta te Chelsea, ekipi i Bundesligës interesohet me Ziyech

Shpërndaje lajmin

Hakim Ziyech nuk është duke kaluar një moment të mirë te skuadra londineze e Chelsea e cila drejtohet nga Thomas Tuchel.

Sot Bild raporton për interesimin e Borussia Dortmund për marokenin. Klubi gjerman heton lojtarin e Chelseat për të krijuar një çift luksoz me Haaland. Anësori maroken do të ishte asistenti i tij, duke mbërritur në klubin e Bundesligës.

Ziyech, 28 vjeç, nuk shpërthen siç pritej në Stamford Bridge. Ai mbërriti në klubin londinez në verën e vitit 2020 dhe i pagoi Ajax-t 40 milionë euro plus bonuse. r.t/


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *