“Numri i të infektuarve po shtohen”, Erion Braçe del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët dhe ka një mesazh për Ilir Metën

Share

Zv.kryeministri Erion Braçe ka dalë me një thirrje të fortë mëngjesin e sotëm për gjithë qytetarët shqiptarë. Braçe apelon që nëse kemi shenja të COVID-19 apo konfirmohemi pozitiv të kontaktojmë me mjekun e familjes dhe të mos merremi me propagandën e Lulzim Bashës, Monika Kryemadhit dhe Ilir Metës që duan të përhapin vetëm frikë dhe terror.

Postimi i plotë:

“MIREMENGJES!

KUR NUMRI I TE INFEKTUARVE ME COVID PO SHTOHET ME 600-700

NE VETEM NJE DITE;

BEJ KUJDES!

ZGJIDH MJEKUN, FARMACISTIN, EPIDEMIOLOGUN TEND!

NUK ESHTE LYLZIM BASHA MJEKU YT,

NUK ESHTE ILIR META FARMACISTI YT,

NUK ESHTE MONIKA KRYEMADHI EPIDEMIOLOGIA QE DUHET TE DEGJOSH!

Nise diten pa ta;

Mbaj masken, vendos distancen,

laj duart, kufizo heret e kohen e ndenjes ne kafe, klub, gjelltore;

Rri me familjen tende!

Vijoje diten pa ta;

Zgjidh mjekun tend te familjes,

vetem ate, kerkend tjeter;

As doktorin e shokut, as doktorin e google, larg qofte doktoret e Lylit qe kane 10-12 vite pa vizituar nje te semure!

Zonja ne foto eshte doktoreshe

Bruna Shiroka, drejton mjeket e familjes ne nje pjese te mire te Tiranes,

si ajo jane plot mjeke te tjere te heshtur ne Tirane e cdo qytet,

por ne SHERBIM prej 9 muajsh;

KANE SHPETUAR, KURUAR E SHERUAR MIJERA NJEREZ!

Besojuni ketyre mjekeve!;

Merr mjekim vetem prej tyre dhe falas!

Tellallet e se keqes nuk jane mjeket e tu, thjesht ju rrahin me terapine e se keqes, frikes e vdekjes, cdo dite!

Vijoje diten pa ta;

Zgjidh farmacistin tend, as ate te recetes hit ne ëhatsapp, as ate te google, larg qofte ate te Ilir Metes qe eshte gati te te shese si gjithe keta muaj edhe oris si suplement bashke me dieten ushqimore per tu sheruar nga covid!

Qeveria vendosi te kompesoje plotesiht kurimin tend ne shtepi;

Por ate qe vendos per ty mjeku yt i familjes, ai e ata qe kane sheruar deri tani 95% te te semureve!

Me shume se sa para,

Qeveria me mjekun e familjes, receten e tij po vendos rregull e kontroll mi kurimin tend, edhe shpenzimet e tua;

Deri tani, nje pjese e jona-qytetareve, kemi qene ne dore te shokut, ëhatsapp te tij, google dhe tmerrit te Lylit, Ilirit, Monikes dhe “doktoreve” e “tregetareve te ilaceve e suplementeve” te tyre;

Mooooos me!” – shkruan Braçe.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Erion Braçe (@erionbrace)

The post “Numri i të infektuarve po shtohen”, Erion Braçe del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët dhe ka një mesazh për Ilir Metën appeared first on Lajme.al.


Share

Komente