Osimhen: Po punoj shumë që një ditë të realizoj ëndrrën për të luajtur në Angli

Shpërndaje lajmin

Sulmuesi i Napolit, Victor Osimhen ka deklaruar dëshirën e tij që një ditë të provojë Premier League.
“Tani nuk mendoj për këtë që të mos më shpërqendrojë gjatë një sezoni të mrekullueshëm. Tani kam në mendje vetëm Napolin.
Por unë punoj shumë për veten time që një ditë të realizoj ëndrrën time dhe të luaj në Premier League. Ky është një proces i gjatë. Edhe pse Serie A është në pesë ligat më të mira në botë, kështu që sezoni aktual duket i pabesueshëm”, tha Osimhen për gazetarin Fabrizio Romano. /G.D /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *