September 20, 2021

Osmani dhe Kurti vizitojnë ushtarët kosovarë të FSK-së

Shpërndaje lajmin

Sot, presidentja Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti, ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj dhe komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama, kanë vizituar ushtarët, të cilët po marrin pjesë në ushtrimin “Defender Europe 21”, përcjell albinfo.ch.

Theksohet se gjatë ushtrimit “Defender Europe 21”, mediet nuk do të jenë të pranishme dhe krejt në fund Kurti dhe Osmani do të deklarohen rreth vizitës.

 

 


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *