Debatet për vaksinën anti-Covid/ Rakacolli zbulon arsyen pse qeveria nuk e ka porositur

Kryetarja e Komitetit të Ekspertëve, Mira Rakacolli, ka dhënë një intervistë për A2 pasditen e sotme.…

Macron: Erdogani po e destabilizon Evropën

Politika e presidentit turk Rexhep Taip Erdogan është orientuar ndaj destabilizimit të Bashkimit evropian, vlerësoi presidenti…

Takimi në fortesën mesjetare, Merkel viziton Macron në rezidencën e pushimeve

Angela Merkel dhe Emmanuel Macron u takuan pranë mureve mesjetare të një fortesë në brigjet e…

Rritet për 5% shuma e kursimeve gjatë pandemisë

Kursimet e qytetarëve në bankat komerciale janë rritur gjatë periudhës së pandemisë së koronavirusit në Kosovë,…

Vdekshmëria nga Covid, e njëjtë me vendet e tjera/ Pipero: Plazma jep shanse mbijetese

Vdekshmëria në Shqipëri prej Covid-19 është njësoj e krahasueshme me vendet e tjera. Është kjo deklarata…

Parashikimi i Pëllumb Piperos: Ju tregoj se çfarë pritet të ndodhë deri nga fundi i gjysmës së parë të shtatorit

Mjeku infeksionit Pëllumb Pipero tha se parashikon që situata e infektimeve në vend do të vazhdojë…