Në Spitalin e Pejës po trajtohen 55 pacientë me COVID-19, 12 prej tyre në gjendje të rëndë

55 pacientë me koronavirus po trajtohen aktualisht në Spitalin e Pejës. Nga ky numër i përgjithshëm, …

Përhapja e koronavirusit në Gjermani/ Në fokus të kthyerit nga Kosova

Mediat gjermane tërheqin vëmendjen, se virusi Corona, po përhapet në Gjermani ndër të tjera edhe nga…

Figura e parë që shihni në këtë foto tregon personalitetin tuaj të fshehur

Mos njohja e plotë e vetvetes është gjëja më e zakonshme. Dhe, pa dyshim, e gjithë…

Tapë në timon/ Shoferi në Tiranë ngjitet në trotuar e përplas 4 persona

Policia e Tiranës ka arrestuar një person pasi, duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur ka…

Brenda 24 orëve, dy aksidente me fatalitet në Kosovë, 18 tjera me të lënduar

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë ndodhur dy aksidente me fatalitet. Kjo është bërë…

SHBA heq kufizimet mbi udhëtimet në rang botëror të lidhura me COVID-19

Departamenti Amerikan i Shtetit i hoqi të enjten udhëzimet e lëshuara për të “mos udhëtuar” në…