Pamje përrallore nga fshati Bishtazhin i Gjakovës

Shpërndaje lajmin

Fshati Bishtazhin i komunës së Gjakovës këto ditë ka marrë pamje magjepsëse, shkruan albinfo.ch.

Në prag të festës së Krishtlindjes, ka marrë një pamje shumë tërheqëse që josh të gjitha moshat ta vizitojnë dhe ta përjetojnë atmosferën e këndshme të krijuar aty, shkruan albinfo.ch.

Ashtu si çdo vit për festat e fundvitit, Krishtlindjet dhe Vitin e Ri, fshati Bishtazhin i Gjakovës është stolisur bukur për këto festa.

Fshati duket mahnitës, madje, po u jep leksion edhe vendeve të tjera të Kosovës, të cilat ende nuk kanë filluar dekorimet e fundvitit në shumë qytete.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *