Pamje të reja: Bayraktar shkatërron anijet ruse

Shpërndaje lajmin

Qeveria ukrainase ka njoftuar se ka shkatërruar një tjetër anije ruse. Ministria e Mbrojtjes bëri të ditur se sulmi është kryer nga droni Bajraktar TB2.
“Parada tradicionale e Flotës ruse të Detit të Zi më 9 maj të këtij viti do të mbahet pranë ishullit të gjarpërinjve – në fund të detit”, thuhet në profilin zyrtar në Tëitter të Ministrisë së Mbrojtjes së Ukrainës.

Ushtria ukrainase njoftoi pak ditë më parë se Bayraktar po shkatërron dy anije patrullimi ruse dhe mbrojtjen ajrore ruse në ishullin e gjarpërinjve. /tesheshi.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *