April 18, 2021

Pamjet nga Peshkopia, e gjitha nën “pushtetin” e dëborës

Shpërndaje lajmin

Qyteti i Peshkopisë, por edhe i gjithë qarku i Dibrës është nën “pushtetin” e dëborës. Reshjet kanë vijuar përgjatë natës dhe mëngjesit të sotëm, duke shkaktuar probleme të shumta në qarkullimin e makinave dhe furnizimin me energji elektrike.

Trashësia në qytetin e Peshkopisë kalon mbi 45 cm ndërsa në zonat e thella varion deri në 70-80 cm. Rrugët nacionale që lidhin Peshkopinë me Tiranën dhe Peshkopinë me Kukësin kalohen me zinxhirë.

Si pasojë e rëndesës nga bora janë thyer pemë, shtylla dhe janë këputur tela përçues elektrikë, duke lënë në errësirë më shumë se 80% të Dibrës. E.L/ abcnews.al/


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *