Pandemia e Covid-19 në Greqi, 108 viktima gjatë 24 orëve të fundit, bie numri i rasteve të reja

Share

Greqia ka shënuar sërish sot bilanc të rëndë pasi 108 pacientë humbën jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit. Asnjëherë më parë gjatë pandemisë nuk ishin shënuar mbi 100 viktima në ditë nga COVID-19 por këtë të shtunë Greqia e theu edhe këtë rekord.

Lajmi i mirë është se ka një rënie të shifrave të rasteve të reja, pasi sot janë rreth 2 mijë e 500 më pak se dje. Gjithsesi problematike mbetet situata në Selanik që sot ka pasur thuajse dyfishin e rasteve në krahasim me Attikën, rajonin kryesor ku gjendet shumica e popullsisë dhe kryeqyteti Athina.

Tashmë në Greqi janë të sigurt se skenari bazë dhe më i sigurt është shtyrja e afatit të ”Lock-Doën” përtej afatit.

The post Pandemia e Covid-19 në Greqi, 108 viktima gjatë 24 orëve të fundit, bie numri i rasteve të reja appeared first on Media .


Share

Komente