Papa Françesku: Shpenzoni më pak për Krishtlindje dhe ndihmoni ukrainasit

Shpërndaje lajmin

Papa Françesku u ka bërë thirrje besimtarëve që të shpenzojnë më pak për festimet e këtij viti dhe dhuratat e Krishtlindjeve dhe tw ndihmojnw ukrainasit qw tw përballojnë urinë dhe të ftohtin.
“Është bukur të festosh Krishtlindjet, por le të kursejmë për Krishtlindje dhe t’i dërgojmë një pjesë popullit ukrainas, i cili ka nevojë për të. Ata po vuajnë aq shumë, janë të uritur, po vuajnë nga i ftohti, e shumë po vdesin sepse nuk ka mjaftueshëm mjekë dhe infermierë”, tha ai.
Ai shtoi se miliona civilë duhet të përballen me ndërprerjet e energjisë, ngrohjes dhe ujit të pijshëm si pasojë e sulmeve ruse.
LEXONI GJITHASHTU: 

5 vendet e para që u dhanë grave të drejtën e votës…dhe ai i fundit
Hoxha tregon se kur nisën përplasjet mes Kim dhe Edi Ramës
Alarme për bomba në 15 shkolla të Shkupit, evakuohen nxënësit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *