Parashikimi i motit për datën 20 prill 2023

0
Shpërndaje lajmin

Ditën e Enjte do të jemi nën ndikimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike.
Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat do të zhvillohen në mesditë, duke u pasuar me reshje shiu kryesisht përgjatë relieveve malore. Kjo situatë do të jetë prezente deri në orët e pasdites.
Era do të fryjë me drejtim juglindje-jugperëndim me shpejtësi mesatare 1-7m/s.
Dallgëzimi në Detet Adriatik dhe Jon pritet të jetë i forcës 1-2ballë.
Temperaturat parashikohen:
Në zonat malore 7°/15°C
Në zonat e ulëta 9°/21°C
Në zonat bregdetare10 °/20°C.
Ju urojmë ditë të mbarë!
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *