Parashikimi i motit për datën 27 shtator 2023

0
Shpërndaje lajmin

Ditën e Mërkurë vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme.
Moti parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura si dhe kthjellime të herëpasherëshme.
Era do të fryjë me drejtim verilindje-juglindje me shpejtësi mesatare 1-7m/s, ndërsa përgjatë bregdetit era hera-herës fiton shpejtësi deri 12m/sek.
Valëzimi në dete do të jetë i forcës 2-3ballë.
Temperaturat parashikohen: në zonat malore 10 deri 26°C, në zonat e ulëta 15 deri 28°C, në zonat bregdetare 17 deri 30 °C.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *