November 28, 2021

Parashikimi i motit për ditën e mërkurë, 10 Nëntor 2021

Shpërndaje lajmin

Për ditën e nesërme vendi ynë do të ndikohet nga masa ajri relativisht të qendrueshme. Moti parashikohet me kthjellime si dhe alternime vranësirash kalimtare hera-herës të dendura.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – juglindje me  shpejtësi mesatare 1-8m/s. Përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era fiton intensitet deri në deri ne 12-15m/sek.

Masat ajrore më të ftohta me origjinë veriperëndimore do të ulin temperaturat kryesisht në vlerat e mesditës:
në zona malore 5 deri 13 °C
në zona e ulëta 8 deri 24 °C
në zona bregdetare 11 deri 24 °C

Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *