September 25, 2021

Parashikimi i motit për ditën e mërkurë, 15 shtator 2021

Shpërndaje lajmin

Përshëndetje nga SHMU!

Dita ditës po ndihet prania e stinës së vjeshtës në mëngjes e në mbrëmje. Gjatë orëve të mesditës hera herës kuptojmë që vera ende nuk është shkëputur plotësisht.

Po kështu do të ndodhë edhe këtë javë që sapo ka nisur. Moti përgjithësisht do të karakterizohet nga kthjellime e vranësira kalimtare kryesisht në zonat malore.

Era do të ketë drejtim kryesor juglindje-veriperëndim ndërsa gjatë së premtes do të ketë kryesisht drejtim jugor. Valëzimi në dete i forcë 2 dhe 3 ballë.

Temperaturat do të pësojnë luhatje si më poshtë vijon.

Ju urojmë një javë të bukur!


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *