January 19, 2022

Parashikimi i motit për ditën e premte, 22 Tetor

Shpërndaje lajmin

Duke filluar nga dita e nesërme mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore.

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash mesatare dhe hera-herës të dendura. Në zonën e veriperëndimit dhe jugperëndimit vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet të ulët e shtrëngata lokale.

Era do të fryjë me drejtim kryesor nga kuadrati i jugut dhe shpejtësi mesatare 1 deri 5m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era fiton shpejtësi deri në 8m/sek shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 4C deri në 18°C

në zonat e ulëta 7°C deri në 23°C

në zonat bregdetare 10°C deri në 23°C. / /


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *