Partizani-Apolonia, publikohen formacionet zyrtare

Share

Sfida mes Partizanit dhe Apolonise është ndeshja fundit e javës së 13-të në Superiore. “Demat” e Ilir Dajës kanë objektiv vetëm fitoren, që do i ngjiste në vend të dytë të renditjes.

Trajneri kryeqytetas ka zgjedhur titullarët e takimit që do të luhet në “Elbasan Arena” (16:45). Ëilliam Cordeiro rikthehet në formacion, me brazilianin që i zë vendin Jurgen Bardhit.

Në stolin e Apolonisë do të debutojë Fabrizio Camaratta ditën e sotme. Trajneri italian e nis aventurën në ekipin fierak në një sfidë të vështirë, aty ku do të tentojë të mos dalë pa pikë.

Formacionet zyrtare

PARTIZANI: Hoxha, Idrizaj, Belica, Bitri, Hakaj, Mala, Kote, Cordiero, Asani, Broja, Solomon. Trajner: Ilir Daja.
APOLONIA: Harizaj, Eyoh, Haxhiu, Minana, Omeri, Gjata, Smacci, Sota, Yeboah, Aguary, Repaj. Trajner: Fabrizio Camaratta.


Share

Komente