Partizani triumfon ndaj Kukësit me ”fair-play”, i afrohet Vllaznisë

Share

Vllaznia ka humbur shkëlqimin dhe Partizani e shfrytëzon maksimalisht situatën, duke e ngushtuar në vetëm 4 pikë diferencën me kryesuesit. Të kuqtë fituan 2-1 përballë Kukësit, në supersfidën e javës së 20-të të Kategorisë Superiore.

Erald Çinari në të 63-ën i dhuron epërsinë “demave”  ndërkohë që në minutat e fundit ndodh një episod i rrallë, me  dhe Valentino Murataj që  fillimisht shënon .duke mos respektuar “fair play” për shkak të lojtarit Taipi të dëmtuar.

Por Partizani kupton gabimin dhe lejon Kukësin të shënojë me lojtarët kryeqytetas që nuk penguan Limajn në realizim. Me këtë triumf, skuadra e Ilir Dajës nxjerr nga loja një rival si Kukësi dhe ngjitet në kuotën e 37 pikëve në renditje, duke besuar te titulli.


Share

Komente