Pas 10 orësh përfundon takimit Kurti-Vuçiq

Shpërndaje lajmin

Pas më shumë se 10 orësh, kanë përfunduar bisedimet mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq në kuadër të dialogut mes dy vendeve.
Lajmi është konfirmuar nga zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, përcjell albinfo.ch.
Takim në të cilin ishin të pranishëm edhe shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borrell dhe emisari për dialogun Miroslav Lajçak.
Shumë shpejt pritet të bëhen të ditura detajet e takimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *