Pas 9 vitesh “mungesë”, vjen në Tiranë ministrja e Jashtme e Rumanisë

0
Shpërndaje lajmin

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Ilgi Hasani do të presë sot në Tiranë homologen rumune Luminita-Teodora Odobescu.
Dy ministrat do të kenë fillimisht një takim kokë më kokë, për të vijuar më pas me takimin mes delegacioneve.
Kjo është vizita e parë në Shqipëri e një ministri të Jashtëm rumun, që prej vitit 2014.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *