Pas dronëve turq në Ukrainë, fshihen interesat e Erdoganit në vend dhe jashtë tij

0
Shpërndaje lajmin

Duke pasur parasysh efikasitetin e tij kundër forcave ruse, nuk duhet të jetë habi që droni i armatosur Bayraktar TB-2 i Turqisë ka “këngën ukrainase të luftës” në YouTube, me më shumë se gjysmë milioni klikime. Droni ka rezultuar tepër i rëndësishëm për forcat e armatosura të Ukrainës në mbrojtjen kundër një pushtimi rus që […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *