Pas përkeqësimit të motit, reagon ARRSH: Tregoni kujdes në këto tri akse rrugore në vend, janë me rrezik

Share

Si pasojë e reshjeve të shiut gjatë ditëve të fundit janë krijuar probleme në disa akse të vendit.

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë të ditur se ka pasur rënie gurësh dhe materialesh në segmentin Ura e Kranesë-Syri i Kaltër, si dhe në segmentin Elbasan-Qafë Thanë, po ashtu edhe në Berat- Çorovodë.

ARRSH bën të ditur se po punohet për pastrimin e këtyre akseve dhe rikthimin në normalitet të tyre.


Share

Komente