Pas vërshimeve të mëdha, edhe zjarrfikësit u dalin në ndihmë qytetarëve

Share

Si pasojë e reshjeve të shiut dhe borës, shumë pjesë të vendit janë në gjendje të rënduar për shkak të vërshimeve.

E në ndihmë të qytetarëve kanë dalë edhe zjarrfikësit e Kosovës, shkruan arbresh.info

Përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, shefi i Stacionit të Zjarrfikësve ‘Prishtina2’, Samed Shkodra  ka bërë të ditur për disa nga aktivitetet e ndërmarra nga zjarrfikësit për t’iu ndihmuar qytetarëve.

“09.01.2021, disa nga aktivitetet e Zjarrfikësve të Prishtinës duke ju ndihmuar qytetarëve që janë duke u përballur nga vërshimet e fundit”, ka shkruar Shkodra

Kujtojmë  që operacionet e ndërmarra kanë rezultuar që të evakuohen njerëz të cilët kishin mbetur të bllokuar./arbresh.info/

Njoftimi i plotë:

 

samed 446x480 1

137049702 5180825058601829 1523949139904513482 o 360x480 1

137082727 5180825391935129 8107337197362761544 o 360x480 1

137518409 5180825708601764 1046771072636967436 o 360x480 1

137098082 5180826011935067 4215765491233432346 o 360x480 1

 


Share

Komente