Pas vizitës historike në SHBA, Zelensky kthehet në Kiev

Shpërndaje lajmin

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy postoi një video të premten duke thënë se ishte kthyer në Kiev pas vizitës së tij historike në Uashington këtë javë.
“Unë jam rikthyer në Kiev, në zyrën time. Ne po punojmë drejt fitores”, tha ai në një video të postuar në kanalin e tij Telegram.
Rikujtojmë se pas dhjetë muaj pas fillimit të luftës Rusi-Ukrainë, presidenti Volodymyr Zelensky bëri udhëtimin e tij të parë jashtë vendit, pikërisht në Uashington. Vizita e tij sinjalizon një moment historik në një luftë me kaq shumë në rrezik përtej kufijve të Ukrainës.
Lexo edhe: Zelensky në Uashington: Si u prit vizita e tij në Moskë, Kiev dhe në pjesën tjetër të botës
/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *