Pazari Basha – Veliaj dhe SPAK

Share

Partia Demokratike ka kallëzuar dje në SPAK drejtuesit më të lartë të Partisë Socialiste, duke nisur nga Edi Rama, disa ministra, deputetë, kryebashkiakë dhe drejtorë.

Në kallëzimin e firmosur nga Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, ata akuzohen  se po përdorin funksionin publik për interes elektoral.

Kjo shkaktoi dhe një valë replikash mes Spiropalit  dhe sekretarit të PD-së e cila ju kundërpërgjigj këtij të fundit për akuzat e ngritura se nuk është faji i PS që shtojnë simpatizantët ndërkohë që PD flen gjumë.

PD nëpërmjet Gazit, po padit gjithë dynjanën në SPAK, por jo lali Erin që dorëzon shtëpi, mbjellë pemë e bën fushtatë lagje më lagje në Tiranë.

20200921162538 veliaj ne shtepine e rindertuar ne picalle pas demeve nga termeti i 21 shtatorit 4

Një gjë është e sigurt, ose Basha tallet me paditë që  nuk kanë asnjë vlerë në grup, ose bën pazar me Veliajn ku familjarët e tij marrin miliona nga tendera ku fshihen si nën kontradiktore./CNA.al

 

 

Kallëzimi në SPAK/ Spiropali i përgjigjet PD: O Bardh Ziu, nuk të kemi faj ne që i shtojmë simpatizantët

Bardhi “nuk ia lë mangët” Spiropalit/ Ke të drejtë që nervozohesh, SPAK ka punë me ty

“Përdorim i paligjshëm i funksionit për zgjedhje”/ PD padit në SPAK Ramën dhe 15 ministra, kryebashkiakë e deputetë


Share

Komente